Udržitelnost

Ekologické balení

Produkty ve velikosti do 1 kg posíláme v kompostovatelných sáčcích z kraftového papíru a rozložitelného polymeru. Balení od 3 kg posíláme v papírových pytlích nebo v originálním balení. Snažíme se posílat v použitých, ale pěkných krabicích. Výplně jsou vždy jen papírové.

100% bio produkty

Nabízíme pouze bio produkty. Nemůže se proto stát, že dojde k záměně za konvenční variantu nebo kontaminaci. Snažíme se dodávat produkty ze zemí, které aktivně prosazují ekologickou produkci a upřednostňujeme malé státy, kde lze jednoduše dohledat původ.

čokoláda v papíru

Nakupujeme přímo od farmářů a výrobců

Naše produkty neprošly několika sklady a jsou tak čerstvé jak je to jen možné. Nakupujeme ve velkém a proto je nejen kvalita, ale i cena našich produktů prvotřídní.

Čerstvé balení

Balíme naše produkty teprve po objednání. Díky tomu jsou nejen čerstvé ale i čerstvě vypadají, voní a nejsou otlučené. Například kakaové máslo je díky tomu u nás bezkonkurenční.

U nás se také nikdy nemůže stát, že nějaké balení vyhodíme. Redukujeme odpady i v našem obchodě.

čokoláda v papíru

Nejkvalitnější produkty

Nakupujeme vždy to nejkvalitnější co je na trhu dostupné. Kakaové produkty z Peru a Dominikánské Republiky – země proslulé tou nejkvalitnější čokoládou. Kešu z Vietnamu, protože to jsou ty nejlepší kešu na trhu.

Certifikát ekologického zemědělství

Certifikát na potraviny

Jak funguje certifikace bio?

Ekologická kontrola kontroluje zemědělce minimálně jednou za rok. Kontroluje doklady jako osivo, plán hnojení apod.

Kontrola odebere vzorky půdy a také finálního produktu – ty nesmí obsahovat ani stopy chemikálií a pouze bezpečné množství ostatních látek jako jsou dusičnany, olovo, alfatoxiny (plísně), které se mohou vyskytovat v potravinách a ekologická kontrola je může odhalit a jako výsledek neudělí certifikaci.

Každý kdo nakoupí ekologické produkty obdrží od svého dodavatele certifikát, který předloží svému certifikačnímu orgánu spolu s fakturou a etiketou. Etiketa musí obsahovat národní „zebru“ a EU bio logo.

Etiketa dále musí obsahovat informace: nutriční hodnoty, země původu, složení, zpracovatele (výrobce) a oficiální minimální trvanlivost, která je stanovena již u pěstitele a platí pouze při zachování správných podmínek skladování a přepravy.

Díky tomu není možné, abychom se snažili ušetřit a přimíchali trochu konvenčního produktu a prodali jej jako bio.

Nakupujeme ve velkém a proto je naše nákupní cena podobná maloobchodní ceně konvenčních produktů nebo lepší.

Náš certifikační orgán je KEZ, spol.

Všechny naše produkty si necháváme certifikovat a necháváme si schvalovat etikety.

bio certifikát, bio bez obalu